Hizmetlerimiz

Teşhis ve Tedavi

Kliniğimizde deneyimli Uzman Hekim kadromuz ve tam donanımlı kliniğimizle sağlıklı, hijyenik bir ortamda kolay ve çabuk teşhis-tedavi olanağı sunmaktayız.


Cerrahi Hizmet

Kliniğimizde her türlü cerrahi müdahaleler için gerekli alet ve ekipmanlar mevcuttur. Post operatif bakım ve yoğun bakım desteği alabileceğiniz bir donanımla hastalarımıza konforlu bir hizmet sunuyoruz...


Yoğun Bakım

Bize göre acil müdahele bir bilimsel sanattır, bunu icra eden kişi veya kişiler bu komplike sanatın ruhunu bilmeleri lazımdır, çünkü uğraş verdikleri kısa sürelerde bir canlının yaşama bağlanmalarını sağlamaktadırlar.

Bu yüzdendir ki bu müdaheleyi en iyi şekilde yapabilmek uğruna biz kendimiz için önemli kriterler oluşturduk ve bu doğrultuda can arkadaşlarımızın en kritik anlarında onlara elimizden gelenin en iyisini yapabilmenin gururu içindeyiz.

Operasyon sonrası tüm hastalarımız yoğun bakım odasında gözetim altında tutulmakta ve veteriner hekimler gözetiminde postoperatif bakımları gerçekleştirilmektedir.

Polikliniğinimizde kritik durumdaki hastalarımız için veteriner kullanımına özel iki farklı yoğun bakım ünitesi kullanmaktayız. Bu cihazlarla hastalarımızın oksijenizasyonu, nem dengesi ve nebulizasyonu sağlanmakta, vücut ısıları kontrol altında tutlmaktadır.


Labaratuvar

Kliniğimiz laboratuvarında tüm kan biyokimyası analizleri, kan sayımı ve periferik yayma incelemeleri, kan gazları ve elektrolit tayinleri, pıhtılaşma süresi tayini, sedimentasyon tayinleri, antibiyogram, hormon tahlilleri, biyokimyasal ve mikroskobik idrar tahlilleri, gaita(dışkı) muayeneleri, serolojik testler, bakteriyolojik ve mikolojik(mantar) ekimler rutin olarak uygulanmakta ve hastalarımızın problemlerinin tanısı ve en uygun tedavi yönteminin tespiti için en önemli rehberimiz olmaktadır.

Tam kan sayımı, enfeksiyöz hastalıklar, anemi(kansızlık), pıhtılaşma probemleri ve kan hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın tanısı ve hastaların genel durumunun takibi için çok önemli bir testdir.

Kedi ve köpeklerin kan hücre büyüklükleri insanlardan farklı olduğundan bu testin insan laboratuvarlarında yapılması yanlış sonuçlar vermekte ve hatalı yorumlara neden olmaktadır. kliniğimizde bu amaçla marka veteriner kullanım için üretilmiş otomatik kan sayım cihazı kullanılmaktadır.


Microcip Uygulaması

Pirinç tanesi büklüğündeki bu aygıt deri altına kendisine has bir enjektörle yerleştirilerek kalıcı bir kimlik oluşturmaktadır .Bir okuyucu aletiyle deri üzerinden bilgiler okunabiliniyor ve internet ağı vastasıyla sahibine ulaşılabiliniyor.

Ancak bir iğne yapımı kadar ağrısı olan mikroçip uygulaması dünyada binlerce pet?i ailesine kavuşturmuştur.

Biz merkezimizde dünyada en yaygın kullanılan ve geçerli olan mikroçip markalarını kullanılmaktayız.


Radyoloji ve Ultrasonografi

Bizim için vazgeçilmez ve olmazsa olmaz diyebileceğimiz ultrasonografi özellikle bir organın veya yapının içinin muayenesinde ve buna bağlı olarak anormallikler, yapısal bozukluklar, tümör, kist gibi hastalıklı durumların teşhisinde önemli rol oynamaktadır.
Veteriner hekimlikte en sık kullanılan karınboşluğu ultrasonografisi bize idrar kesesi, dalak, böbrekler, karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsaklar, pankreas, adrenal bez, rahim ve prostat gibi önemli organların muayenesine olanak tanır.

 • 1. Kalp Skoru ölçümü ve kalp büyümesi teşhisi,
 • 2. kardiak çekim yöntemleri ile atrium ve ventriküllerdeki büyümenin tespiti
 • 3. Kemikler ve eklem yüzeylerindeki normal röntgenlerle görüntülenemeyen en ufak çatlak ve kırıkların tespiti
 • 4. Kalça displazisinin kolayca teşhis edilmesi, displazi derecesinin açı ölçümü ile belirlenmesi
 • 5. Akciğer,Böbrekler,Karaciğer-Dalak,Mide-Barsaklar,İdrar kesesi gibi iç organlar normal röntgenlere göre çok daha detaylı bir şeklide incelenmektedir.
 • 6. Diş röntgenlerinin dijital kalitede çekimi sayesinde periodontal ve endodontal hastalıkların teşhisi detyalı bir şekilde yapılmaktadır.


Pet Kuaför

30 Yıllık Tecrübe ve İstanbul Birincilik Kupası.

Standart Traş Bakım Paketimiz:

 • 1. Masaj Tedavili Banyo
 • 2. Saç Traşı
 • 3. Tırnak Bakımı
 • 4. Kulak Temizliği
 • 5. Tabanlar arasında saç Traşı
 • 6. Anal Beze Boşaltılması


Diş Bakımı

Köpek ve kedilerde en çok rastalanılan ağız hastalıkları dişeti hastalıkları veya periodontal hastalıklardır. Diş ve dişeti arsında salya, bakteriler ve gıda parçalarının birikmesi plakların oluşumun sebep olmakta daha sonra bakterilerin üremesi ve kalsiyum tuzlarının birikmesiyle bu plaklar tartara dönüşmektedir. Bu plak ve tartarların barındırdığı bakteriler ve onların toksinleri başta ağrılı dişeti enfeksiyon ve inflamasyonuna daha sonra kan dolaşımıyla kalp, böbrekler ve karaciğer gibi önemli organlara taşınarak çok daha ciddi hastalıklara sebep olmaktadır.

Düzenli ve uygun bir ağız bakımı yapılmaz ise, köpeklerin %80 ?i ve kedilerin %70?i üç yaşından itibaren ağız hastalıkları belirtilerini göstermeye başlarlar.
Başlangıçta ağız kokusuyla kendini gösteren hastalık, fark edilmediği taktirde ağızda ağrı, yemek yemede zorluklar, dişetlerinde kızarıklık, şişmeler ve kanamalar, ve diş kayıplarına sebep olabilmektedir. Daha ileri safhalarda kalp, karaciğer ve böbrek fonksiyonunun bozuklukları gibi sistemik komplikasyonlar ortaya çıkmaktadır.

Gerçekte ağız sağlığı problemleri kedi ve köpeklerin hastalıkları içinde bir numaraya yerleşmiştir.
Merkezimizde bu konuda yetişmiş ve tecrübeli arkadaşlar tarafından, ileri teknoloji lazer ve ultrasonic cihazlarla bütün ağız ve diş hastalıklarına müdahale edilebilmektedir.
Diş Bakımı ve Koruması
Bizim önerilerimiz:

 • 7 yaşına kadar senede bir ve bu yaştan sonra senede iki defa sadece diş bakımıyla ilgili Veteriner hekime başvurulması.Özellikle ağızda farklı bir koku veya salyalanma görülüyorsa derhal kontrole götürülmeli.
 • Evde rutin olarak dişlerin uygun ağız antiseptiği kulanarak fırçalanması. (Bizim kullandığımız diş macunları petler için yutulması sakıncalı olduğundan kullanılmamalıdır.)
 • Tercihen uygun bir kuru mama kullanılmasıdır.


Pet Market

Kliniğimizde kedi ve köpekler için profesyonel mamaların tümünü temin edebilirsiniz. Ayrıca sokak hayvanları için yine kaliteli ve uygun fiyatlı mamalarımız bulunmaktadır.


İLETİŞİM


Bize Ulaşın

Adres: Enver Atakan cd. Büyükşehir mah.Zigana Evleri Altı Doğu İş Merkezi (Beylikpazarı Civarı)

Beylikdüzü/istanbul

Tel: 02128712221

Cep: 05458712221